Van spetteren naar zelfvertrouwen: peuterzwemmen bij Junis
In 20 weken worden onze peuters watervrij
Clustermanager Conny vertelt: “In het water leren kinderen zoveel meer dan alleen zwemmen. Ze ontdekken, bewegen en groeien. Met elke sprong krijgen ze meer zelfvertrouwen. Door te bewegen in het water werken kinderen aan hun motoriek, evenwicht en coördinatie. Elke sprong, elke duik, elke drijfoefening is een stap richting zelfstandigheid.”
Spelen met water prikkelt alle zintuigen
De temperatuur, het geluid, de beweging. Alles draagt bij aan de ontwikkeling van het kind. De zintuigen worden volop gestimuleerd en dat maakt peuterzwemmen niet alleen goed voor het lijf, maar ook voor het brein. Peuters leren luisteren naar instructies, voelen wat het water doet en reageren daarop. Dat maakt het spel in het water ook een vorm van sensomotorisch leren: ontdekken met het hoofd en de handen tegelijk.
Samen ontdekken geeft zelfvertrouwen
Peuterzwemmen doen we in kleine groepen, altijd onder begeleiding van een pedagogisch professional en een zweminstructeur. Peuters leren van elkaar en raken gewend aan nieuwe situaties. Het samen zingen, springen en drijven vergroot hun zelfvertrouwen. Ouders vertellen dat ze merken hoe hun kind niet alleen beter beweegt, maar ook trotser is op wat het durft.
Samen laten we kinderen groeien in het water
Wij vinden het belangrijk dat ieder kind leert omgaan met water. Het is een onmisbaar onderdeel van opgroeien in Nederland. In samenwerking met de gemeente Alphen aan den Rijn en Alphen Vitaal zijn we gestart met zwemmen op onze VE-groepen, zodat nóg meer kinderen kunnen kennismaken met water en leren zich er veilig in te bewegen. Samen met lokale partners versterken we onze maatschappelijke rol. Dankzij onze samenwerking met zwembad De Hoorn kunnen kinderen van 2,5 tot 4 jaar dicht bij huis watervrij worden. Zo zorgen we dat álle kinderen op een positieve en veilige manier leren omgaan met water en dragen we bij aan hun veiligheid, zelfvertrouwen en gezonde ontwikkeling. Peuterzwemmen bij Junis is dus niet alleen spetteren en lachen, maar ook groeien in het water, op hun eigen wijs.
Wij bieden peuterzwemmen aan bij verschillende locaties. Wil je weten waar en hoe je kind kan deelnemen? Neem dan contact op met Planning en Advies.