Pedagogisch professional: een naam die past bij het vak
Wij zijn blij met de nieuwe functienaam
De naamswijziging komt vanuit de nieuwe cao Kinderopvang en geldt dus voor de hele branche. Wij vinden het een goede keuze. De naam sluit goed aan bij wat onze collega’s dagelijks doen: professioneel en met veel kennis werken aan de ontwikkeling van kinderen. Elk kind moet de kans krijgen om zich te ontwikkelen en te verbinden met zichzelf, anderen en de wereld. De pedagogisch professionals spelen hier een belangrijke rol in. Het werk maakt écht een verschil. En dat mag gezien worden.
Daarnaast verandert ook de functienaam van onze groepshulpen. Dit zijn vanaf nu onze groepsondersteuners. Zij ondersteunen onze pedagogisch professionals met dagelijkse (huishoudelijke) taken op de groep. Op deze manier ontstaat er tijd op de groep zodat de professionals zich volledig op de kinderen kunnen focussen.
Een pedagogisch professional werkt met kinderen op de groep
Als pedagogisch professional zorg je voor een veilige omgeving waarin kinderen van 0 tot 13 jaar zich vrijuit kunnen ontwikkelen en de wereld verkennen. Samen met je collega’s draag je bij aan het bieden van die stabiele basis. Je werkt op het kinderdagverblijf, de peuteropvang of de bso.